neděle 17. června 2012

Jablečný ocet

Jablečný ocet prý pomáhá hubnutí? Je to pravda? Ano, do jisté míry ano… Jablečný ocet je opravdu obdivuhodná potravina, či spíše doplněk a je více než vhodné ho do jídelníčku zařadit. I v případě, že se hubnout nechystáte.

V čem je jablečný ocet tak zázračný? Za prvé zlepšuje metabolismus, čistí organismus a odstraňuje škodlivé látky a ve výsledku se tak můžete dočkat nejen rychlejšího "spalování", tedy nějakého toho úbytku na váze, ale také zlepšení imunity a bojuje i proti nachlazení. Obsah vitamínů B či biotinu má vliv i na zlepšení a vyčištění pokožky. Ve velmi zředěném stavu si jím můžete dokonce pokožku potírat, i to by mělo zlepšit sklony k pupínkům či akné.

Co tedy jablečný ocet obsahuje? Zejména kyselinu octovou, a to v obsahu kolem 5%, která mu dodává typickou kyselou chuť a octový nádech. Dále je zde vysoký obsah jablečného pektinu a vitamínů skupiny B (B1, B2, B6), niacin, kyselina pantothenová, biotin, který má vliv na lepší kvalitu vlasů, nehtů a pleti, samozřejmě vitamín C, obsahuje draslík, i něco málo železa, fosforu či vápníku.


A jak na to?

1. Varianta
Každé ráno vypijte jednu polévkovou lžíci jablečného octa rozmíchanou ve sklenici vody, někdy se doporučuje teplá voda. To však každý nesnese, takže si klidně dejte vodu vychlazenou. Společně s vychlazenou vodou koneckonců vznikne celkem lahodný a osvěžující nápoj. Můžete si ho také osladit medem. Pijte ráno, nalačno, poté počkejte půl hodiny a teprve poté se najezte. Tato kůra by vám měla také zmírnit pocit hladu.

2. Varianta
Jednu kávovou lžičku ve sklenici vody užívejte 2-3x denně, vždy mezi jídly.
A jak dlouho si takovou kůru dopřát? Doba není omezena, první výsledky můžete očekávat již za měsíc a ideálně za půl roku se můžete radovat z mnoha shozených kil. Důležité je však vydržet.


A s čím vším může pomoci?

Narušená střevní mikroflóra, chronická únava, poruchy prokrvení a oběhové potíže, chronické bolesti hlavy, infekce močových cest, záněty dýchacích cest, bolesti v krku, sportovní zranění, bolesti kloubů, revma, menstruační potíže, ranní nevolnost v těhotenství, gynekologické výtoky, mykózy, křečové žíly, hemoroidy, kožní problémy, toztřepené a slabé vlasy, nadváha.
 
 
 Publikováno 15.4.2012


1 Ený Ený | Web | 15. dubna 2012 v 12:12 | Reagovat
já si s nim polejvala vlasy,a teda.. fuj.. !:D asi bych to nedala,pít to.:D
2 mandeline mandeline | Web | 15. dubna 2012 v 20:53 | Reagovat
No já bych to zkusila, nevíš kolik tak stojí?
 

Žádné komentáře :

Okomentovat