neděle 17. června 2012

Plavání

Plavání... přichází teplo, takže tenhle sport začíná být čím dál tím aktuálnější :-)....

Plavání patří mezi nejoblíbenější a také nejúčinější sport, při kterém se dá vytvarovat dokonalá postava a ladné křivky. Jakým stylem plavání se dá nejvíce zhubnout?

Kondiční plavání se s obyčejným koupáním v bazéně nemůže srovnávat. Aby mělo plavání nějaké účinky, musíte plavat alespoň 10 minut v kuse a to pouze jedním plaveckým stylem. Teprve až po 10-ti minutách se zvýší Váš srdeční tep a nastartuje se spalování tuků.
 
 Jakým plaveckým stylem nejvíce zhubnete?
Dá se říci, že ani nejde tak o to, jakým plaveckým stylem plavete, spíš o to, jak dlouho. Při plavání byste se měli cítit zadýcháni, tak jako po každé jiné sportovní aktivitě zabrat. Jde prevážně o udržování ideální tepové frekvence, dobré je dávat si určité časové limity, uplavat tak daný úsek (například 25 až 50 metrů) co nejrychleji a poté 10 až 20 sekund odpočívat.
Publikováno 15.5.2012


1 Ej Ej | Web | 15. května 2012 v 7:20 | Reagovat
Nějak jsi mě na to plavání navnadila :) Bohužel se ale ve svém těle necítím natolik dobře, abych se vystavovala v plavkách. Snad se co nejdřív překonám a proplavu se o kousek blíž k vysněné postavě :)
2 Lucielle Lucielle | Web | 15. května 2012 v 17:03 | Reagovat
Jojo, plavání mám moc ráda :-)
 

1 komentář :

  1. Začala jsem plavat nedávno, 3x týdně. Neplavu ale kratší úseky na čas, ale třicet minut v kuse bez pauz (styl prsa), popřípadě 40 minut, abych měla bez přestávky kilometr :) Tak snad to k něčemu bude :)
    Jinak je tvůj blog naprosto úžasný :)
    www.faoltiarna.blogspot.com

    OdpovědětVymazat